PŘÍPRAVA MUŽSKÉ SLOŽKY PLÁŽOVÉ HÁZENÉ POKRAČUJE, PŘEDSTAVUJÍ SE I NOVÉ TVÁŘE

Aktualizováno: 17. 5.

Na jeden a půl denním přípravném kempu se v indoorové reprezentační pauze sešly i nově se tvořící reprezentační výběry mužské složky plážové házené, ty s velkou pravděpodobností čeká start na červencovém YAC EHF EURO U16 a kvalifikaci o postup na seniorské EHF EURO 2023.

Na jeden a půl denním přípravném kempu se v indoorové reprezentační pauze sešly i nově se tvořící reprezentační výběry mužské složky plážové házené, ty s velkou pravděpodobností čeká start na červencovém YAC EHF EURO U16 a kvalifikaci o postup na seniorské EHF EURO 2023.


Hlavním trenérům mužské složky, jimiž jsou již zkušení plážovkářští matadoři Pavel Farář a Martin Hríb prošlo pod ostřížím dohledem během prvních dvou přípravných kempů obou složek více jak 70 házenkářů ze 14 klubů celé republiky, z těch se postupně vyprofiloval jak základ týmu dorostenců, tak ostaršeného juniorského týmu.


„Sestavování nových týmů není úplně jednoduché. Krom toho, že máme opravdu vždy jen jeden a půl denní přípravné kempy se bohužel musíme potýkat s problémy v uvolňování hráčů z některých klubů, paradoxně se to týká hlavně věkové kategorie starších žáků a dorostenců.


V kategorii juniorů, tedy týmu, který se účastnil loňského mistrovství Evropy jsme sice počítali s tím, že nám několik kluků odejde do indoorové reprezentace, což byl pochopitelný a s reprezentačními trenéry indooru předem domluvený krok, přesto jsme ale doufali v to, že budeme moct využít zbytek kluků z původního jádra týmu, které bychom posílili o několik nových tváří. To bohužel také úplně nevyšlo, ale dokázali jsme si poradit a dnes máme tým postavený z velké většiny nových tváří, které nás však velmi mile překvapují,“ říká k širším reprezentačním výběrům trenér Farář a dodává: „I když potřebujeme oba týmy ještě doplnit o několik málo hráčů soustředění určitě splnilo svůj účel a už teď můžeme říct, že se konkurence schopnosti určitě nemusíme bát.“


Z kvality nově se tvořících týmů byli mile překvapení i trenéři Jiří Kubal a David Kalous, kteří v rámci přípravy posílili trenérský tým dorostenců.


„Jsme velmi mile překvapeni z přístupu všech hráčů. Enormního úsilí, nasazení a chuť, kterou nám celý kemp ukazovali i mladí hráči nevídáme denně, takže opravdu všechny chválíme a věříme, že budeme mít příjemným způsobem zamotanou a těžkou hlavu při případném sestavování konečné nominace pro účast na dorosteneckém mistrovství Evropy,“ hodnotí nasazení a kvalitu nově se tvořícího týmu dorostenců spokojený trenér Kubal.


Vedení Českého svaz házené rozvoj plážové házené podporuje, důkazem toho je nejen turnaj minižactva, který se odehraje na 3 hřištích za účasti 14 týmů z různých koutů republiky již tuto sobotu v nafukovací hale největšího beachového klubu české republiky, ale především na Evropskou házenkářskou federaci zaslaná žádost o možné pořadatelství YAC EHF EURO U16 a kvalifikace o postup na seniorské EHF EURO 2023 v České republice.


„Ano, Český svaz házené projevil oficiální zájem o pořádání výše zmíněných akcí, které měla původně hostit ruská Moskva. Vzhledem k válce s Ukrajinou bylo pořadatelství Rusku odebráno a během velmi krátké doby je potřeba najít nové pořadatele,“ osvětluje situaci s náhradní kandidaturou člen Exekutivy ČSH Jiří Opava a dodává: „Pokud bych měl být upřímný, tak prvotní myšlenka na pořadatelství EURA plážové házené v České republice vznikla někdy v roce 2017, ale tenkrát vzhledem k vyhroceným vztahům s tehdejším generálním sekretářem a posléze prezidentem Bendlem neměla šanci na úspěch. Dnes už jsme s rozvojem plážové házené pořádný kus vpřed, máme za sebou mnoho turnajů i úspěšnou účast na loňském dorosteneckém mistrovství Evropy, takže když z úst prezidenta Zdráhaly zazněla myšlenka na případné pořadatelství, připravili jsme veškeré podklady ke kandidatuře na jejichž základě tuto myšlenku Exekutiva po důkladném zvážení podpořila.“

72 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše