SKUPINY PRO TURNAJ V PRAZE BYLY VYLOSOVÁNY

Aktualizováno: 17. 5.

Praha bude ve dnech 7. – 10. července hlavním městem mezinárodní scény plážové házené. Beachklub v Ládvi bude hostit dvě vrcholné akce EHF, které byly původně naplánovány do Moskvy.

Beach Handball Championships je oficiální kvalifikační turnaje pro EHF Beach Handball EURO 2023: devět ženských týmů a 10 mužských týmů na akci v Praze získá vstupenku na mistrovství Evropy příští rok v Portugalsku.


Je to poprvé, co se tyto kvalifikační turnaje konají; zahajovací ročníky v roce 2020 v bulharské Varně byly kvůli pandemii koronaviru zrušeny.


Evropské týmy, které se kvalifikovaly na IHF Mistrovství světa v plážové házené 2022 v Řecku, mají také zajištěno místo na EHF Beach Handball EURO 2023. Týká se to sedmi ženských týmů (Dánsko, Německo, Řecko, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko a Španělsko ) a šest mužských týmů (Chorvatsko, Dánsko, Řecko, Norsko, Portugalsko a Španělsko).
EHF Beach Handball EURO 2023 je naplánováno na 23. až 28. května 2023 v Nazaré. Sedm nejlépe umístěných týmů v každé kategorii se kvalifikuje na Evropské hry 2023 v polském Krakově, kde je plážová házená součástí programu vůbec poprvé.


Souběžně s Beach Handball Championships bude Praha hostit také YAC 16 Beach Handball EURO 2022. Mužů se účastní 14 týmů, žen 15.
Předchozí ročník YAC 16 Beach Handball EURO se konal v Portugalsku v roce 2016 a vyhrálo Španělsko (muži) a Nizozemsko (ženy).

141 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše