MAĎARSKO ZÍSKALO DVĚ ZLATA NA YAC 16 EURO

Bez ztráty setu v mužském i ženském YAC 16 Beach Handball EURO 2022 získalo Maďarsko v neděli v Praze obě zlaté medaile.

Zatímco Maďarsko vystoupilo na stupně vítězů dvakrát, Španělsko si v obou turnajích zajistilo stříbrnou medaili. Nizozemsko v ženském turnaji a Německo v mužském závodě obsadili stupně vítězů jako bronzoví medailisté.

• v turnaji mužů si Maďarsko zajistilo první místo v předkole se třemi výhrami proti Švédsku, Norsku a Polsku, poté vyhrálo semifinále proti Německu (20:19; 22:20) a finále proti Španělsku (18: 15; 15:14)

• Maďarsko také vyhrálo zlatou medaili v ženském turnaji, když se v předkole umístilo na čele skupiny, před výhrami proti Nizozemsku v semifinále (19:18; 29:16) a proti Španělsku ve finále (23:21; 26 :25)

• mistři loňského ročníku, Nizozemsko, se umístili na třetím místě v ženském turnaji, zatímco držitelé titulu v mužském turnaji, Španělsko, tentokrát získali stříbro.

• toto byl první případ v obou turnajích, kdy se vítězové při cestě za titulem vyhnuli ztrátě setu

• Portugalec Gabriel da Costa Sequeira byl nejlepším střelcem mužského turnaje se 108 body, zatímco Španělka Celia Garcia Sanchezová pečetila první místo v ženském turnaji se 122 body, jen o čtyři více než Nizozemka Sterre Jansenová.

V obou turnajích excelují Maďarsko a Španělsko I když oba turnaje mohly přinést vyrovnané partie, je těžké přehlédnout, jak silné bylo Maďarsko, jak v mužských, tak v ženských turnajích, kde prostě dominovalo a na cestě ke zlaté medaili neztratilo ani set.

Pro Maďarsko to znamená zlepšení, protože předchozí generace naposledy skončila pátá v ženském a devátá v mužském turnaji.

Španělsko také prokázalo svou jedinečnou kvalitu, na obou turnajích se umístilo na druhém místě, u mladých hráčů se však dá do budoucna očekávat další zlepšení.

Maďarsko 🇭🇺 a Španělsko 🇪🇸 dominovali na YAC 16 EHF Beach Handball EURO 2022 🔥💪 Ale pouze jeden tým si odvezl domů dvě laté medaile 🤯🏆👏 pic.twitter.com/wjpbkGQT13 — Home of Handball (@HomeofHandball) July 11, 2022zl